Narzedzia ogrodnicze

Narzedzia ogrodnicze

Obecnie na rynku ogrodnictwa jest naprawdę szeroki wachlarz rozlicznych rodzajów narzędzi, które sa przydatne w codziennym zastosowaniu. Wszystkie te akcesoria dostępne są w różnorodnych formach, za rozmaite stawki cenowe i od wielorakich producentów. Niemniej jednak musimy wiedzieć, że niezależnie od tego jak wiele jest na rynku gadżetów, tak czy siak spora grupa akcesoriów po prostu jest nam niezbędna, bo bez niej prace ogrodnicze nie mogłyby zostać zrealizowane.http://www.akademiaprawajazdy.pl Wśród takich podstawowych narzędzi, jakie konieczne są wymagane, stanowiąc nieodzowny element ogrodnictwa wspomnieć należy motykę. Jest to taki przyrząd, który charakteryzuje się specyficznym ostrzem – jest ono po to, aby motyką dawało się odpowiednio spulchniać ziemię. Dodatkowo przydaje się ona do wentylowania. Jest to zarówno dobry wybór w przypadku ogrodnictwa klasycznego, czyli dla działkowiczów, jak także świetny wariant dla tych, którzy posiadają grządki i rabatki czy też dla właścicieli sadów oraz szklarni sezonowych.

Motyki posiadają także odpowiednio krótkie trzonki. Są one wielorakie pod względem ostrzy – trapezowe ale też prostokątne oraz trójkątne. Kolejnym rodzajem sprzętu ogrodniczego będącego zdecydowaną podstawą kompletnego zestawu są tak zwane pazurki. To jest coś na wzór grabek tylko w małej wersji. Ma na http://www.lanista.pl/szaliki-klubowe/ celu przede wszystkim spulchnianie ziemi, jej przekopywanie i grabienie. Trzonek pazurków jest zazwyczaj krótki, dlatego też sprzęt ten jest właściwie poręczny. Poza tym, można wybierać akcesoria różnorodnych modeli, a to już tylko i wyłącznie nasza kwestia. Następnym rodzajem sprzętu są klasyczne grabie. Bez nich też się nie obejdziemy. Musimy czymś zgrabiać liście czy też przekopywać ziemię i ją ugładzać. Wiele modeli obecnie dominujących na rynku grabi opiera się na takich konstrukcjach, że liście są łapane poprzez charakterystyczną nasadę niczym wielofunkcyjny odkurzacz.

Jest też oczywiście coś takiego jak odkurzacz ogrodowy, jaki ma na celu posprzątanie podwórka tak jak standardowym odkurzaczem kurzu wewnątrz domu. Musimy wiedzieć też, że podstawą użytkowania grabi wyżej wspomnianych jest pielęgnowanie powierzchni rabat. Co więcej, wydziela się także grabie o różnych rozstawach zębów – mogą być szerokie do większych powierzchni czy też wąsko rozstawione do powierzchni nieco mniejszych.

Widłami natomiast damy rade przekopać ziemię, która jest zbyt ciężka aby inaczej ją zebrać. Nie zapominajmy także o tym, że widły idealnie nadają się do przekopywania masywnych gleb a także spulchniania. Kolejnym rodzajem przydatnego typu akcesoriów jest szpadel. Doskonale nadaje się do odchwaszczania. Jest świetny do przerzucania z miejsce na miejsce kompostu ale też i przenoszenia grud ziemi. Sekator z kolei doskonale sprawdza się przy cięciu pędów, równaniu i nadawaniu estetyki trawnikom, likwidowaniu za długich i wystających za bardzo gałęzi. Szpadel jest natomiast stosowany do wszystkich typów prac. Jest idealny do kopania roślin, ale też i pozbywania się w prosty sposób chwastów.

Szpadel może mieć różne formy zakończeń trzonka. Jest też szerokie zróżnicowanie modeli szpadli pod względem łopatek czyli blachownic. Jeżeli natomiast mowa o wcześniej wymienionym sekatorze, to przy obcinaniu gałęzi na drzewach na przykład owocowych, warto jest skorzystać z sekatora na wysięgniku. Istnieje także podział sekatorów pod względem sposobu zastosowania ostrza.

Wśród nich wydziela się sekator nożycowy jaki jest powlekany teflonem. Przy ścinaniu dużej ilości gałęzi przyda się na pewno pomoc rozdrabniacza do gałęzi czyli elektrycznego gadżetu – sprzętu mechanicznego, jaki umożliwia pocięcie gałęzi liczących w swej średnicy około pól centymetra. Musimy także wspomnieć o tym, że wiele rodzajów sekatorów posiada także zmieniane końcówki, co jest bardzo dobrym wariantem, bowiem praktycznym i gwarantującym pełen komfort pracy w naszym ogródku.

– autor artykułu